Helyi fiók átalakítása Microsoft-fiókká (#289)

 Frissítve: 2020 február 8.

Miről szól ez a cikk?
Hogyan alakíthatjuk át helyi fiókunkat Microsoft-fiókká, vagyis offline fiókunkat online fiókká?
Erre a kérdésre kapunk választ ebben a cikkben.

Eddig helyi fiókkal dolgoztunk a Windows 10 operációs rendszerben. Sok jót olvastunk a Microsoft-fiókkal kapcsolatban. Készítettünk is egyet a Microsoft Outlook oldalon. Ugyanakkor sok munkát fektettünk a meglévő helyi fiókunk személyre szabásába – nem akarjuk elveszíteni sem az Asztal, sem az alkalmazások beállításait. Átalakíthatjuk a meglévő helyi fiókot Microsoft-fiókká?

A válasz igen – egy meglévő helyi fiókot bármikor Microsoft-fiókká alakíthatunk. A művelet mind Rendszergazda, mind Általános jogú felhasználó jogkörrel elvégezhető, és a felhasználói fiók beállításai sem fognak megváltozni.

Tipp: Ha a Microsoft-fiókot korábban már használtuk, illetve személyre szabtuk a beállításokat, akkor az átalakítás következtében a postafiók profilbeállításai felülírják a helyi fiók beállításait. Ha a postafiók érintetlen, akkor ettől nyilván nem kell tartanunk.

Az átalakítás bemutatásához az Új helyi fiók készítése (#287) című cikkben létrehozott Teszt Eszter nevű helyi fiókot fogjuk felhasználni. A Microsoft Outlook oldalon készítettünk számára egy teszt.eszter@outlook.hu elektronikus postafiókot, és a jelszó mellé profilképet is megadtunk. Az átalakításhoz természetesen élő internet kapcsolatra van szükségünk. Lássunk munkához!

  1. Jelentkezzünk be abba a helyi fiókba, amit Microsoft-fiókká akarunk átalakítani! Mi a Teszt Eszter fiókba jelentkezünk be (1. ábra).
  2. Indítsuk el a Gépházat a Start+I billentyűparanccsal!
  3. Válasszuk ki a Fiókok / Az Ön adatai oldalt!
  4. A jobboldali panelen keressük meg és válasszuk ki a Bejelentkezés Microsoft-fiókkal linket!
  5. A képernyőn megjelenő Microsoft-fiók párbeszédpanel egy e-mail címet vár, a fókusz a szerkesztőmezőn áll. Gépeljük be (2. ábra), majd válasszuk a Tovább gombot vagy üssük le az Enter billentyűt! Ha meggondoljuk magunkat, az ablakot nem tudjuk az Esc billentyűvel bezárni, mert alkalmazásablak, így csak az Alt+F4 billentyűparancsra fog reagálni.
  6. Következik a jelszó: gépeljük be az elektronikus levélcímhez használt jelszót, majd üssük le az Enter billentyűt (3. ábra)! A Windows megpróbál bejelentkezni az e-mail fiókba. Ha sikerrel jár, tovább lépünk, ha nem, akkor hibaüzenetet kapunk és újra próbálkozhatunk.
  7. A következő lépésben a helyi fiókhoz használt jelszót kell megadnunk a Jelenlegi Windows jelszó szerkesztőmezőben (4. ábra). Tegyük meg, majd üssük le az Enter billentyűt!
  8. A PIN kód létrehozása ablakban (5. ábra) arról kapunk tájékoztatást, hogy az operációs rendszer a biztonság fokozása érdekében és a kényelmesebb bejelentkezést segítendő PIN kódot kér tőlünk, amellyel a jövőben szintén bejelentkezhetünk a Microsoft-fiókba. Lépjünk Tovább!

Tipp: A bejelentkezéshez használható PIN kód – ahogy arról az ablakban olvashatunk –, a Windows Hello szolgáltatás része, amely több más bejelentkezést megkönnyítő lehetőséget is kínál. A PIN kód ahhoz a számítógéphez és Windows 10-hez kötődik, amelyen létrehoztuk. Ha egy másik számítógépen szintén bejelentkezünk ezzel a Microsoft-fiókkal, akkor ott egy másik PIN kódot fog kérni a Windows. Természetesen megadhatjuk ugyanazt a PIN kódot. Az egyes rendszerek nem tudnak egymás PIN kódjairól. A PIN kód használata nem kötelező.

  1. Adjunk meg kétszer egy négyjegyű számot (6. ábra): gépeljük be azt a felső, majd a Tab leütését követően az alsó szerkesztőmezőbe! Később majd megismerkedünk ezzel a szolgáltatással, megtanuljuk a PIN kódot létrehozni, módosítani és törölni. Most azonban üssük le az Enter billentyűt, vagy válasszuk az OK gombot!
  2. Készen vagyunk! Visszajutunk a Gépház / Fiókok / Az Ön adatai oldalra, ahol már látjuk a postafiókhoz rendelt profilképet (ha van), valamint a Saját Microsoft-fiók kezelése linket, amellyel hozzáférhetünk az alapértelmezett böngészőben a Microsoft Outlook postafiókhoz (7. ábra).
  3. Jelentkezzünk ki, és a bejelentkező oldalra jutva próbáljunk meg bejelentkezni, most már az előbb létrehozott PIN kóddal (8. ábra)! Tapasztalni fogjuk, hogy a PIN kód megadását követően nem kell leütnünk az Enter billentyűt – ennyivel gyorsabb lett bejelentkezni.

Tipp: Ne feledjük, a Microsoft-fiók jelszavát a Microsoft Outlook oldalon, a postafiók kezelőfelületén tudjuk módosítani! Éppen ezért nem látható a Jelszó módosítása parancs a Ctrl+Alt+Delete képernyőn.

1. ábra: Első teendőnk bejelentkezni abba a helyi fiókba, amelyet át akarunk alakítani Microsoft-fiókká. Mi a Teszt Eszter helyi fiókot fogjuk átalakítani Microsoft-fiókká.
1. ábra: Első teendőnk bejelentkezni abba a helyi fiókba, amelyet át akarunk alakítani Microsoft-fiókká. Mi a Teszt Eszter helyi fiókot fogjuk átalakítani Microsoft-fiókká.
2. ábra: Az átalakításhoz meg kell adnunk a Microsoft Outlook postafiókunk elektronikus levélcímét…
2. ábra: Az átalakításhoz meg kell adnunk a Microsoft Outlook postafiókunk elektronikus levélcímét…
3. ábra: …jelszavát…
3. ábra: …jelszavát…
4. ábra: …végül a helyi fiók jelszavát.
4. ábra: …végül a helyi fiók jelszavát.
5. ábra: Következik a PIN kód megadása…
5. ábra: Következik a PIN kód megadása…
6. ábra: …amelynek során kétszer adjunk meg egy négyjegyű számot!
6. ábra: …amelynek során kétszer adjunk meg egy négyjegyű számot!
7. ábra: Az átalakítás eredménye a profilkép és a Saját Microsoft-fiók kezelése link megjelenése.
7. ábra: Az átalakítás eredménye a profilkép és a Saját Microsoft-fiók kezelése link megjelenése.
8. ábra: Mostantól a bejelentkezéshez használhatjuk a PIN kódot is.
8. ábra: Mostantól a bejelentkezéshez használhatjuk a PIN kódot is.

Összefoglalás

Mit kell tudnunk a helyi fiók Microsoft-fiókká alakításához?

VÉGE.

Infopanel
Készült: 2020 december 28.
Operációs rendszer: Windows 10 (20H2, 2010b19042)
Szint: kezdő, ECDL: M01/S1/1.4
Kategória: Számítógépes alapismeretek → Számítógépek és eszközök → Indítás és kilépés

Mennyire találtad hasznosnak ezt a cikket?

Válassz egy csillagot!

Szavazatszám: 0, Átlag: 0

Még nem szavazott senki! Legyél az első, aki értékeli ezt a bejegyzést!

Sajnálom, hogy ez a cikk nem volt hasznos számodra!

Segíts nekem, hogy jobb legyen ez a cikk!

Írd le, mit hiányolsz ebből a cikkből!

Email
Twitter
Facebook
Nyomtat